Блог Кравцової В.А.
неділя, 25 лютого 2018 р.
четвер, 14 грудня 2017 р.
пʼятниця, 1 грудня 2017 р.
пʼятниця, 17 листопада 2017 р.
четвер, 27 липня 2017 р.
Літературне читання 2 клас.
Урок літературного читання 2 клас
Тема: Оповідання про
світ дитинства
. Краса доброго вчинку.
В. Сухомлинський «Горбатенька дівчинка».
Мета: Ознайомити дітей
із твором В. Сухомлинського
«Горбатенька
дівчинка».
Вчити
давати характеристику головним дійовим
особам,
аналізувати та оцінювати їх поведінку і
вчинки, робити висновки щодо прочитаного.
Розвивати виразне читання, зв’язне
мовлення,
вміння висловити
свою думку, цінувати думки
товаришів.
Виховувати доброту і чуйність, викликати
бажання
наслідувати
добрі справи однолітків.
Обладнання: портрет В. Сухомлинського ,тлумачний словник,
дидактичний матеріал.
Хід уроку
І. Організація класу
-Діти, давайте щиро привітаємо один одного такими словами.
Я всміхаюсь сонечку.
Учні (хором): Здраствуй золоте!
Я всміхаюсь квіточці!
Учні (хором): Хай вона росте!
Я всміхаюсь дощику!
Учні ( хором): Лийся, мов з відра.
Друзям усміхаюся
Учні (хором): Зичу їм добра
Тож подаруйте посмішку своєму товаришеві.
Сядьте, дітки всі рівненько,
Усміхніться всі гарненько,
Настрій на урок взяли,
Працювати почали.
Я всміхаюсь сонечку.
Учні (хором): Здраствуй золоте!
Я всміхаюсь квіточці!
Учні (хором): Хай вона росте!
Я всміхаюсь дощику!
Учні ( хором): Лийся, мов з відра.
Друзям усміхаюся
Учні (хором): Зичу їм добра
Тож подаруйте посмішку своєму товаришеві.
Сядьте, дітки всі рівненько,
Усміхніться всі гарненько,
Настрій на урок взяли,
Працювати почали.
ІІ. Мовна розминка
1.
Дихальні
вправи
-
Щоб ротик
і язичок були на уроці слухняними, виконаємо зараз такі дихальні вправи:
-
1,2,3 –
вдихаємо повітря, 4 – видихаємо.
-
1,2,3 –
вдихаємо повітря, 4 – видихаємо, ніби гасимо свічку.
-
1,2,3 –
вдихаємо повітря, 4 – видихаємо, показуємо, як із кульки виходить повітря.
2. Промовляння
скоромовки
РАК ТАТУСЬ ПРИНІС З КРАМНИЦІ
РАЧЕНЯТАМ РАХІВНИЦІ.
Повторення вивчених скоромовок.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1.
Перевірка
домашнього завдання
-
З яким
твором ви познайомилися на минулому уроці?
-
Хто є
головними героями?
-
Ви уважно вдома читали оповіданнячко?
-
Пропоную
вам пограти в гру «Доведи що…». Ви маєте вибрати в тексті і прочитати те
місце, що доводить:
… дія оповідання відбувається
навесні;
…. Петрик не допомагав бабусі;
…. Петрика вразило , як пташка будувала своє гніздо;
…Петрик зрозумів, що треба працювати , а не лінуватись.
2. Перестав літери і прочитай .
В кудзьоби наво слаприне нкуволоси. рикПет
сяпідвів й увглян на щку. інВ ивпобач кевели неволося догніз.
(В дзьобику вона принесла волосинку. Петрик
підвівся й глянув на кущ. Він побачив велике волосяне гніздо.)
3. Вправа «Роз’єднай слова”
-Діти, давайте відокремимо слова і прочитаємо тему уроку.
-Діти, давайте відокремимо слова і прочитаємо тему уроку.
Красадоброговчинку. Краса доброго вчинку.
Бесіда
-
Хто є
автором оповідання «По волосинці?»
-
Сьогодні
ми з вами продовжимо знайомство із твором
В. Сухомлинського. І опрацюємо оповідання «Горбатенька двчинка».Згадайте
може ви щось знаєте про цю людину?
(Вивішую портрет)
-
Василь
Сухомлинський народився 1918 році, 15серпня
в с. Васильків ці на Полтавщині, у селянській сім’ї. Крім Василя у сім’ї
було ще троє дітей. Батьки ніколи не сварилися між собою і не карали своїх
дітей. Може тому всі обрали професію вчителя.
В. Сухомлинський – найвідоміший педагог і
письменник. Він працював у школі 35 років. В.Сухомлинський – заслужений вчитель
України.
Василь Олександрович дуже любив дітей і написав для них багато цікавих
оповідань , казок. Його твори вчать вас
бути добрими, чуйними, працьовитими, щоб
любили батьків, а також свою прекрасну Батьківщину.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
1.
Повідомлення теми уроку
-
Тож
давайте познайомимося ще із одним твором В. Сухомлинського «Горбатенька
дівчинка».
-
Діточки,
а що таке совість? Може хтось з вас
зможе пояснити?
-
Де ми
можемо дізнатися, яке лексичне значення має слово «совість»?
-
Правильно.
В українській мові є словник, у якому можна дізнатися про лексичні значення любого слова. Такий
словник називається тлумачний.( Вчитель показує словник)
-
Ось зараз
знайдемо слово «совість» і прочитаємо
його лексичне значення. (
Тлумачний словник. – Харків: 2007, ст. 5510
Совість – це усвідомлення і відчуття моральної відповідальності за свою
поведінку та вчинки.
-
У вас
дане визначення написане в пам’ятці.
2.
Гра
«Незакінчене речення»
-
Погляньте
на дошку. Прочитайте ще раз назву оповідання.
-
Як ви
думаєте, про що, або про кого
розповідається у оповіданні, знаючи тільки його назву?
-
Прошу
давати відповідь на запитання, продовжуючи речення за даними початками: «Я думаю…», «На мою думку…»(вчитель
вивішує на дошці листок, на якому
записано: «Я думаю…», «На мою думку…»)(Діти висловлюють своє припущення)
ІV. Формування контрольно оцінювальних дій
1.
Читання
оповідання вчителем із передбаченням, зупинками
Горбатенька дівчинка
Клас розв’язував задачу. Учні схилилися над зошитами. Коли це у двері
хтось тихо постукав.
Відчини двері й подивись, хто там стукає, - мовив учитель.
Чорноокий хлопчик, що сидів за першою
партою, живенько відчинив двері. До класу зайшов директор школи з маленькою
дівчинкою. Тридцять п’ять пар очей впилися у незнайому дівчинку.
Вона була горбата.
І зупинка
- Кого привів у клас директор?
- Чому всі діти звернули увагу на дівчинку?
- Що б ви зробили у такому випадку?
- Як ви думаєте, що трапилося далі?
Учитель затамував подих і повернувся до
класу. Він подивився у вічі пустотливих школярів і мовчки благав: хай не
побачить дівчинка у ваших очах ні подиву, ні насмішки.
У їхніх очах була тільки цікавість. Вони
дивились на дівчинку й лагідно всміхалися.
ІІ зупинка
-
Чого боявся вчитель?
-
Як сприйняли діти дівчинку?
-
Як би ви вчинили в такому випадку?
-
Як ви думаєте, яке буде подовження тексту?
Учитель полегшено
перевів дух.
- Цю дівчинку звуть
Оля, - сказав директор. – вона приїхала до нас далеку, хто поступиться їй
місцем на першій парті? Бачите, яка вона маленька?
Усі шість хлопчиків і дівчаток, що виділи
за першими партами, піднесли руки:
-
Я…
Учитель тепер
спокійний: клас витримав іспит.
-
Який іспит витримав клас?
-
Як ви вважаєте, чи правильно вчинили діти?.
V.Фізкультхвилинка
2.
Читання
оповідання учнями «Ланцюжком»
3.
Вибіркове
читання
-
Прочитайте
те місце твору, де розповідається, чим займалися учні в класі.
-
Прочитайте
те місце твору, де розповідається, як учитель дивився на своїх учнів.
-
Прочитайте
те місце твору, де розповідається, як учні зустріли дівчинку.
-
Яка
головна думка твору?
-
Чи можемо ми назвати дію дітей красивим вчинком?
4.
Читання
деформованих прислів’їв
Робота в парах
-
Зараз ви
попрацюєте в парах. Покажіть кожен свою пару. Пригадайте правила роботи в парі.
У вас на парті є
листочок рожевого кольору. Пропоную вам
прочитати деформовані прислів’я.
дяЛюність
родожча аз все. еН сясмій з ихал
людськоог, щоб обіт не лобу такого.
Людяність дорожча за все.
Не смійся з лиха людського, щоб тобі не було такого.
-
Як ви
розумієте дані прислів’я .
-
Дані
прислів’я записані вам у пам’ятку.
VІ. Підсумок уроку
Гра « Мікрофон»
-
Що сподобалося вам на уроці?
-
Що цікавого ви дізналися на уроці?
-
Кому ви запропонуєте прочитати пам’ятку із
прислів’ями?
Ви ще маленькі. У вас усе життя попереду. В народі кажуть: «Життя прожити -
не поле перейти», тому у вас буде безліч життєвих ситуацій, з яких
потрібно знайти достойний вихід. Мені б хотілося, щоб ви пам’ятали прислів’я з пам’ятки, дали їх
прочитати рідним і знайомим. Тоді ви
дійсно виростите Людьми з
великої букви.
VІІ. Домашнє
завдання: виразно читати оповідання, відповідати на запитання.
пʼятниця, 14 липня 2017 р.
Планування. Трудове навчання 3 клас
Трудове навчання 3 клас с (оновлена програма) 1год. на
тиждень
Котелянець Н.В., Агєєва О.В.
1 семестр
|
||||||||
Робота з пластичними матеріалами
|
||||||||
1
|
Вступ. Властивості пластичних матеріалів (пластилін,
полімерна глина, солоне тісто). Барельєф. «Морські мешканці» (1 година)
|
|
|
|
||||
2
|
Ліплення тварин. Композиція «Кішки-мишки»(1 година)
|
|
|
|
||||
3
|
Екскурсія «В гостях у скульптора» (1 година).
Варіант: можна вибрати будь-яку іншу екскурсію, користуючись зошитом з
профорієнтації «Пізнаємо світ професій. 3 клас» (Н. Котелянець, 0. Агєєва,
Ю. Котелянець)
|
|
|
|
||||
Комбінування природних і пластичних матеріалів
|
||||||||
4
|
Послідовність дій під час виготовлення виробів з природних
і пластичних матеріалів. Лісова скульптура (1 година)
|
|
|
|
||||
5
|
Горіхові фантазії (1 година)
|
|
|
|
||||
Витинанки
|
||||||||
6
|
Загальні
відомості про техніку виготовлення витина- нок. Безпечні прийоми праці під
час виготовлення витинанки.
Силуетна витинанка «Ажурний метелик» (1 година)
|
|
|
|
||||
7
|
Ажурні візерунки в квадраті та крузі (1 година)
|
|
|
|
||||
8
|
Витинанка «Дерево життя» (1 година)
|
|
|
|
||||
Мозаїка
|
||||||||
9
|
Мозаїка з паперу (1 година)
|
|
|
|
||||
10
|
Мозаїка в
техніці торцювання. Основні прийоми роботи та послідовність виконання
мозаїки технікою торцювання.
Контурне торцювання «Квітка» (1 година)
|
|
|
|
||||
11
|
Мозаїка з природних та штучних матеріалів. Основні
прийоми та послідовність виготовлення мозаїки з природних і штучних
матеріалів. «Метелик» («Рибка») (1 година)
|
|
|
|
||||
12
|
Мозаїка на пластиліні. Ваза для квітів (1 година)
|
|
|
|
||||
Оригамі
|
||||||||
13
|
Виготовлення об'ємних виробів технікою оригамі.
Інструменти і пристосування для роботи в техніці оригамі. Оригамі «Пташина
родина» (1 година)
|
|
|
|
||||
14
|
Умовні
позначки, прийняті в оригамі. Оригамі «Голуб» (1 година)
|
|
|
|
||||
15
|
Модульне оригамі (1 година)
|
|
|
|
||||
16
|
Проект «Майстерня Діда Мороза» (1 година)
|
|
|
|
||||
II семестр
Квілінг
|
||||||||||
17(1)
|
Загальні відомості про техніку квілінг. Основні
прийоми роботи та послідовність виготовлення виробів технікою квілінг.
Квілінг «Зимова квітка» (1 година)
|
|
|
|
||||||
18(2)
|
Калина в техніці квілінг (1 година)
|
|
|
|
||||||
19(3)
|
Квіти в техніці квілінг (1 година)
|
|
|
|
||||||
20(4)
|
Тварини в техніці квілінг (1 година)
|
|
|
|
||||||
Аплікація з тканини
|
||||||||||
21 (5)
|
Види та
властивості тканин. Використання тканин. Інструменти та пристосування для
виготовлення виробів. Безпечні прийоми праці. Аплікація з тканини «Пташка»
(1 година)
|
|
|
|
||||||
22(6)
|
Аплікація з тканини «Поважна киця та грайливе
кошеня» (1 година)
|
|
|
|
||||||
23 (7)
|
Аплікація з тканини «Совеня» (1 година)
|
|
|
|
||||||
Декорування виробів
|
||||||||||
24 (8)
|
Способи
декорування виробів. Вітальна листівка до 8 Березня (1 година)
|
|
|
|
||||||
25
(9)
|
Писанка як один із символів України.
Декорування виробів. Писанка-витинанка (1 година)
|
|
|
|
||||||
26 (10)
|
Декорування писанки (1 година)
|
|
|
|
||||||
27
(11)
|
Декоративне панно (1 година)
|
|
|
|
||||||
28
(12)
|
Екскурсія «В гостях у декоратора» (1 година).
Варіант: можна вибрати будь-яку іншу екскурсію, користуючись зошитом з
профорієнтації «Пізнаємо світ професій. 3 клас» (Н. Котелянець, 0. Агєєва, Ю.
Котелянець) *
|
|
|
|
||||||
Самодбслуговування. Сервірування святкового столу
|
||||||||||
29 (13)
|
Культура харчування. Правила поведінки за столом.
Складання паперової серветки для сервірування столу «Віяло» (1 година)
|
|
|
|
||||||
ЗО
(14)
|
Правила
сервірування столу.
Способи
складання полотняних серветок для сервірування столу (1 година)
|
|
|
|
||||||
Самообслуговування. Оздоблення виробів
|
||||||||||
31 (15)
|
Серветка з
бахромою (1 година)
|
|
|
|
||||||
32
(16)
|
Інструменти та матеріали для оздоблення одягу
ґудзиками. Послідовність оздоблення виробів ґудзиками. Пришивання ґудзиків з
чотирма отворами (1 година)
|
|
|
|
||||||
Виготовлення й оздоблення виробів об'ємної форми
|
||||||||||
33
(17)
|
Виготовлення
об'ємних виробів з коробок, упаковок та самостійно виготовлених об'ємних
деталей. Іграшки на основі циліндра або конуса (1 година)
|
|
|
|
||||||
34(18)
|
Виготовлення
підставки для ручок та олівців (1 година)
|
|
|
|
||||||
35(19)
|
Проект
«Подарунки до весняних свят» (1 година)
|
|
|
|
||||||
Підписатися на:
Дописи (Atom)