четвер, 27 липня 2017 р.

Літературне читання 2 клас.

Урок  літературного читання 2 клас

Тема:     Оповідання про світ дитинства . Краса доброго вчинку.
             В. Сухомлинський «Горбатенька дівчинка».
Мета:                               Ознайомити дітей із твором В. Сухомлинського
                                              «Горбатенька дівчинка».
                                              Вчити давати характеристику головним дійовим
                                              особам, аналізувати та оцінювати їх поведінку і   
                                               вчинки,  робити висновки щодо прочитаного.
                                               Розвивати виразне читання, зв’язне мовлення,
                                               вміння висловити свою думку, цінувати думки
                                               товаришів.
                                               Виховувати доброту і чуйність, викликати бажання
                                               наслідувати добрі справи однолітків.
Обладнання:                        портрет В. Сухомлинського ,тлумачний словник,
                                              дидактичний матеріал.
Хід уроку
І. Організація класу
-Діти, давайте щиро привітаємо один одного такими словами.
                     Я всміхаюсь сонечку.
Учні (хором):  Здраствуй золоте!
                     Я всміхаюсь квіточці!
Учні (хором): Хай вона росте!
                     Я всміхаюсь дощику!
Учні ( хором): Лийся, мов з відра.
                     Друзям усміхаюся
Учні (хором): Зичу їм добра
Тож подаруйте посмішку своєму товаришеві.
          Сядьте, дітки всі рівненько,
          Усміхніться всі гарненько,
          Настрій на урок взяли,
          Працювати почали.

ІІ. Мовна розминка
1.     Дихальні вправи
-         Щоб ротик і язичок були на уроці слухняними, виконаємо зараз такі дихальні вправи:
-         1,2,3 – вдихаємо повітря, 4 – видихаємо.
-         1,2,3 – вдихаємо повітря, 4 – видихаємо, ніби гасимо свічку.
-         1,2,3 – вдихаємо повітря, 4 – видихаємо, показуємо, як із кульки виходить повітря.
              2.  Промовляння скоромовки
 РАК ТАТУСЬ ПРИНІС З КРАМНИЦІ
РАЧЕНЯТАМ РАХІВНИЦІ.
Повторення вивчених скоромовок.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1.     Перевірка домашнього завдання
-         З яким твором ви познайомилися на минулому уроці?
-         Хто є головними героями?
-         Ви уважно вдома читали оповіданнячко?
-         Пропоную вам пограти в гру «Доведи що…».  Ви маєте вибрати в тексті і прочитати  те місце, що доводить:
  … дія оповідання відбувається навесні;
  …. Петрик не допомагав бабусі;
  …. Петрика вразило  , як пташка будувала своє гніздо;  
…Петрик зрозумів, що треба  працювати , а не     лінуватись.
2. Перестав літери і прочитай .
В кудзьоби наво слаприне нкуволоси. рикПет сяпідвів й увглян на щку. інВ ивпобач кевели неволося догніз.
(В дзьобику вона принесла волосинку. Петрик підвівся й глянув на кущ. Він побачив велике волосяне гніздо.)

3. Вправа «Роз’єднай слова”
-Діти, давайте відокремимо слова і прочитаємо тему уроку.
Красадоброговчинку. Краса доброго вчинку.
 Бесіда
-         Хто є автором  оповідання «По волосинці?»
-         Сьогодні ми з вами продовжимо знайомство із твором  В. Сухомлинського.   І опрацюємо оповідання «Горбатенька двчинка».Згадайте може ви щось знаєте про цю людину?
(Вивішую портрет)
-         Василь Сухомлинський народився 1918 році, 15серпня  в с. Васильків ці на Полтавщині, у селянській сім’ї. Крім Василя у сім’ї було ще троє дітей. Батьки ніколи не сварилися між собою і не карали своїх дітей. Може тому всі обрали професію вчителя.  
      В. Сухомлинський – найвідоміший педагог і письменник. Він працював у школі 35 років. В.Сухомлинський – заслужений вчитель України.
Василь Олександрович дуже любив дітей і написав для них багато цікавих оповідань , казок.  Його твори вчать вас бути  добрими, чуйними, працьовитими, щоб любили батьків, а також свою прекрасну Батьківщину.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
1.        Повідомлення теми уроку
-         Тож давайте познайомимося ще із одним твором В. Сухомлинського «Горбатенька дівчинка».
-         Діточки, а що таке совість?   Може хтось з вас зможе пояснити?
-         Де ми можемо дізнатися, яке лексичне значення має слово «совість»?
-         Правильно. В українській мові є словник, у якому можна дізнатися  про лексичні значення любого слова. Такий словник називається  тлумачний.( Вчитель  показує словник)
-         Ось зараз знайдемо слово «совість» і прочитаємо  його лексичне значення.  ( Тлумачний словник. – Харків: 2007, ст. 5510
Совість – це усвідомлення і відчуття моральної відповідальності за свою поведінку та вчинки.
-         У вас дане визначення написане в пам’ятці.
2.     Гра «Незакінчене речення»
-         Погляньте на дошку. Прочитайте ще раз назву оповідання.
-         Як ви думаєте, про що, або про кого  розповідається у оповіданні, знаючи тільки його назву?
-         Прошу давати відповідь на запитання, продовжуючи речення за даними початками:  «Я думаю…», «На мою думку…»(вчитель вивішує на дошці  листок, на якому записано: «Я думаю…», «На мою думку…»)(Діти висловлюють своє припущення)

ІV. Формування контрольно оцінювальних дій
1.     Читання оповідання вчителем із передбаченням,  зупинками
Горбатенька дівчинка
Клас розв’язував задачу. Учні схилилися над зошитами. Коли це у двері хтось тихо постукав.
Відчини двері й подивись, хто там стукає, - мовив учитель.
        Чорноокий хлопчик, що сидів за першою партою, живенько відчинив двері. До класу зайшов директор школи з маленькою дівчинкою. Тридцять п’ять пар очей впилися у незнайому дівчинку.
        Вона була горбата.
І зупинка
   -  Кого привів у клас директор?
   -  Чому всі діти звернули увагу на дівчинку?
  -   Що б ви зробили у такому випадку?
  -   Як ви думаєте, що трапилося далі?

     Учитель затамував подих і повернувся до класу. Він подивився у вічі пустотливих школярів і мовчки благав: хай не побачить дівчинка у ваших очах ні подиву, ні насмішки.
       У їхніх очах була тільки цікавість. Вони дивились на дівчинку й лагідно всміхалися.
 ІІ зупинка
-         Чого боявся вчитель?
-         Як сприйняли діти дівчинку?
-         Як би ви вчинили в такому випадку?
-         Як ви думаєте, яке буде подовження тексту?

Учитель полегшено перевів дух.
- Цю дівчинку звуть Оля, - сказав директор. – вона приїхала до нас далеку, хто поступиться їй місцем на першій парті? Бачите, яка вона маленька?
    Усі шість хлопчиків і дівчаток, що виділи за першими партами, піднесли руки:
-         Я…
Учитель тепер спокійний: клас витримав іспит.
 
-         Який іспит витримав клас?
-         Як ви вважаєте, чи правильно вчинили діти?.
   V.Фізкультхвилинка
2.     Читання оповідання учнями «Ланцюжком»
3.     Вибіркове читання
-         Прочитайте те місце твору, де розповідається, чим займалися учні в класі.
-         Прочитайте те місце твору, де розповідається, як учитель дивився на своїх учнів.
-         Прочитайте те місце твору, де розповідається, як учні зустріли дівчинку.
-         Яка головна думка твору?
-         Чи можемо ми назвати дію дітей красивим вчинком?
4.     Читання деформованих прислів’їв
Робота в парах
-         Зараз ви попрацюєте в парах. Покажіть кожен свою пару. Пригадайте правила роботи в парі.
У вас на парті є листочок  рожевого кольору. Пропоную вам прочитати  деформовані прислів’я.
 дяЛюність родожча аз все.   еН сясмій з ихал людськоог, щоб обіт не лобу такого.
Людяність дорожча за все.
                Не смійся з лиха людського, щоб тобі не було  такого.
-         Як ви розумієте дані прислів’я .
-         Дані прислів’я записані вам у пам’ятку.
VІ. Підсумок уроку
    Гра « Мікрофон»
-         Що сподобалося вам на уроці?
-         Що цікавого ви дізналися на уроці?
-         Кому ви запропонуєте прочитати пам’ятку із прислів’ями?
 Ви ще маленькі. У вас усе життя попереду.  В народі кажуть: «Життя  прожити -  не поле перейти», тому у вас буде безліч життєвих ситуацій, з яких потрібно знайти достойний вихід. Мені б хотілося, щоб  ви пам’ятали прислів’я з пам’ятки, дали їх прочитати рідним і знайомим.  Тоді  ви  дійсно виростите Людьми   з великої букви.

VІІ. Домашнє завдання: виразно читати оповідання, відповідати на запитання.

пʼятниця, 14 липня 2017 р.

Планування. Трудове навчання 3 клас

Трудове навчання 3 клас с (оновлена програма) 1год. на тиждень
Котелянець Н.В., Агєєва О.В.
1 семестр
Робота з пластичними матеріалами
1
Вступ. Властивості пластичних матеріалів (пластилін, полімерна глина, солоне тісто). Барельєф. «Морські мешканці» (1 година)



2
Ліплення тварин. Композиція «Кішки-мишки»(1 година)



3
Екскурсія «В гостях у скульптора» (1 година). Варіант: можна вибрати будь-яку іншу екскурсію, користуючись зошитом з профорієнтації «Пізнає­мо світ професій. 3 клас» (Н. Котелянець, 0. Агєєва, Ю. Котелянець)



Комбінування природних і пластичних матеріалів
4
Послідовність дій під час виготовлення виробів з при­родних і пластичних матеріалів. Лісова скульптура (1 година)



5
Горіхові фантазії (1 година)



Витинанки
6
Загальні відомості про техніку виготовлення витина- нок. Безпечні прийоми праці під час виготовлення витинанки.
Силуетна витинанка «Ажурний метелик» (1 година)



7
Ажурні візерунки в квадраті та крузі (1 година)



8
Витинанка «Дерево життя» (1 година)



Мозаїка
9
Мозаїка з паперу (1 година)



10
Мозаїка в техніці торцювання. Основні прийоми ро­боти та послідовність виконання мозаїки технікою торцювання.
Контурне торцювання «Квітка» (1 година)



11
Мозаїка з природних та штучних матеріалів. Осно­вні прийоми та послідовність виготовлення мозаїки з природних і штучних матеріалів. «Метелик» («Рибка») (1 година)



12
Мозаїка на пластиліні. Ваза для квітів (1 година)



Оригамі

13
Виготовлення об'ємних виробів технікою оригамі. Ін­струменти і пристосування для роботи в техніці оригамі. Оригамі «Пташина родина» (1 година)




14
Умовні позначки, прийняті в оригамі. Оригамі «Голуб» (1 година)




15
Модульне оригамі (1 година)




16
Проект «Майстерня Діда Мороза» (1 година)




II семестр
Квілінг
17(1)
Загальні відомості про техніку квілінг. Основні при­йоми роботи та послідовність виготовлення виробів технікою квілінг.
Квілінг «Зимова квітка» (1 година)



18(2)
Калина в техніці квілінг (1 година)



19(3)
Квіти в техніці квілінг (1 година)



20(4)
Тварини в техніці квілінг (1 година)



Аплікація з тканини
21 (5)
Види та властивості тканин. Використання тканин. Інструменти та пристосування для виготовлення ви­робів. Безпечні прийоми праці. Аплікація з тканини «Пташка» (1 година)



22(6)
Аплікація з тканини «Поважна киця та грайливе кошеня» (1 година)



23 (7)
Аплікація з тканини «Совеня» (1 година)



Декорування виробів
24 (8)
Способи декорування виробів. Вітальна листівка до 8 Березня (1 година)



25
(9)
Писанка як один із символів України.
Декорування виробів. Писанка-витинанка (1 година)



26 (10)
Декорування писанки (1 година)



27
(11)
Декоративне панно (1 година)



28
(12)
Екскурсія «В гостях у декоратора» (1 година). Варіант: можна вибрати будь-яку іншу екскурсію, користуючись зошитом з профорієнтації «Пізнаємо світ професій. 3 клас» (Н. Котелянець, 0. Агєєва, Ю. Котелянець) *



Самодбслуговування. Сервірування святкового столу
29 (13)
Культура харчування. Правила поведінки за столом. Складання паперової серветки для сервірування сто­лу «Віяло» (1 година)



ЗО
(14)
Правила сервірування столу.
Способи складання полотняних серветок для серві­рування столу (1 година)



Самообслуговування. Оздоблення виробів
31 (15)
Серветка з бахромою (1 година)



32
(16)
Інструменти та матеріали для оздоблення одягу ґудзи­ками. Послідовність оздоблення виробів ґудзиками. Пришивання ґудзиків з чотирма отворами (1 година)



Виготовлення й оздоблення виробів об'ємної форми
33
(17)
Виготовлення об'ємних виробів з коробок, упаковок та самостійно виготовлених об'ємних деталей. Іграшки на основі циліндра або конуса (1 година)



34(18)
Виготовлення підставки для ручок та олівців (1 година)



35(19)
Проект «Подарунки до весняних свят» (1 година)