понеділок, 12 червня 2017 р.

Урок математики в 2 класі

Урок математики
2 клас
Тема: Віднімання виду 50-34. Кругові приклади. Розв′язування складених задач.
Мета: Ознайомити учнів з відніманням виду 50 – 34. Працювати над розв′язуванням складених задач. Закріплювати обчислювальні навички учнів. Розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, математичне мовлення учнів. Виховувати інтерес до спорту.
Обладнання: числові картки, м′яч, м′ячі з числами.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організація класу.
1.От і все, дзвенить дзвінок.
   В гості йде до нас урок.
   Працюватимем старанно,
   Щоб почути у кінці,
   Що у нашім другім класі
   Діти просто молодці!
2. Ознайомлення з девізом.
Тож девіз тепер згадаймо
І урок наш починаймо.
- А девіз нашого уроку:
Міркуємо - … Швидко!
Відповідаємо - … Правильно!
Лічимо - … Точно!
Пишемо - … Гарно!
ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
- Сьогодні на уроці ми продовжуємо віднімати двоцифрові числа. А щоб цікавіше нам було працювати, сьогодні я вам пропоную провести математичний марафон.
- Що означає слово « марафон»?
Повідомлення учня.
Марафон – змагання, яке характеризується великою протяжністю. Назва походить від легендарного бігу грецького воїна Філіппіда, який після перемоги над персами ( 490 до н.е.) подолав трасу між грецькими містами Марафон – Афіни без відпочинку і сповістивши про перемогу греків, впав і помер від виснаження.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Сьогодні ми теж стартуємо. У нас буде уявний марафон, на якому ми будемо долати математичні відстані, розв′язувати приклади і задачі. А перед змаганнями завжди проводять розминку.
1. Усний рахунок. « Гра з м′ячем».( Вчитель кидає м′яч  учневі і задає приклад. Учень дає відповідь, повертаючи м′яч.)
2.Естафета.
Далі у нас на дистанції – естафета.
Естафета – змагання, у якому один учасник змінюється іншим і передає якийсь умовний предмет (м′яч, паличку, прапорець ). Нашим предметом буде картка з прикладами. Завдання: кожен розв′язує по одному прикладу і передає назад товаришеві, останній передає учителю, прозвітувавши про правильність виконання.
55+23=
45+6=
59-20=
60-6=
77-30=
Звірте відповіді прикладів з відповідями  на екрані і прозвітуйте про правильність розв′язання.
Перемогла команда…
3.Каліграфічна хвилинка.
Далі у нас естафета чисел. Запишіть каліграфічно числа у зошит.
18  9  12  21 70  55 98  74
Яке число зайве? Чому?
Назвіть найбільше число? Найменше?
Назвіть «сусідів» числа 42.
Яке число складається з 2 дес.1 од.; з 7 дес.?
У якому числі однакова кількість десятків  і одиниць?
Яке число при лічбі стоїть за числом 18?
Яке число можна дістати, якщо поміняти місцями цифри у числі 74?
4. Гра « Попади у ціль».
Легка атлетика – різнобічна фізична підготовка.  Атлетика – біг, ходьба, стрибки, метання ядра.
-         А тепер позмагаємося у попаданні в ціль.
Ось на екрані ваша ціль – це кільця з числами, а ось м’ячі (кружечки з прикладами).
63                                                      21                                                     46
30+43=                                             42-21=                                             30+16=
64-1=                                                20+1=                                              88-42=
32+31=                                             63-42=                                             48-2=
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Віднімання виду 50-34.
-         Кожні змагання обов’язково коментує спортивний коментатор.
-         Коментатор – в газеті, журналі, на радіо і телебаченні, автор коментарів, присвячених певному колу спортивних подій.
Спробуємо і ми прокоментувати, але не матч, а розв’язання прикладів. (№ 561)
1.     Розглянути записи і пояснити розв’язання.
50-34=        Міркування: від 5 дес. Віднімаємо 3 десятки,
50-30=20    отримаємо 2 дес. або 20 одиниць. Від 20 віднімаємо
20-4=16      4 од., отримаємо 16. Відповідь:16.
(декілька учнів повторюють пояснення).
2.     Виконання завдання з поясненням. (№ 562)
60-23=                    40-16=                            70-44=                         90-57=
3.     Розв’язування кругових прикладів. (№ 564)
-         Математичний ринг. Ринг – це огороджений майданчик для змагань з боксу. На ринг викликаються 2 учні.( розв′язують на розворотах дошки приклади, інші – самостійно в зошитах).
-         Перевіряємо. Якщо приклад розв′язано правильно – плнскаємо в долоні, неправильно – тупаємо ногами)
V. Фізкультхвилинка.
Позмагаємося у плаванні.
А тепер пливемо разом,
Як руками вам покажем:
Разом раз – це брас,
Одною рукою – це кроль.
Гойдаємося на хвилі,
Пливемо на спині.
Всі, як один, пливем, як дельфін.
VІ. Розв′язування складених задач.
Гімнастика – сукупність вправ для фізичного розвитку організма. Гімнастикою для розуму є розв′язування задач.
1.     Розв′язування задачі № 563.
-         Що означає в задачі число 70? А число 58?
-         Чи маємо всі числові дані, щоб дати відповідь на  запитання  задачі?
-         Що потрібно зробити, щоб дізнатися, на скільки літрів води більше
випаровує рослина соняшника від рослини цукрового буряка за місяць? ( 70 – 58 = 12 ( л)
2.     Розв′ язування задачі.
-         Скласти задачу за скороченим записом і розв′язати.
Кукурудзи – 50 кг
Жита - ?, на 22 кг менше
Ячменю - ?, на 8 кг більше
VІІ. Підсумок уроку. Домашнє завдання.( №566,567)
Фініш- кінцевий пункт дистанції в спортивних змаганнях.
-         От і ми з вами прийшли до фінішу. Бажаю вам сили, здоров′я, наснаги.
Визначення та нагородження переможців змагань.
-         Що вам найбільше сподобалось на уроці?
-         Що запам′яталося?
-         Поясніть, як розв′язати приклади 80 – 46; 60 – 32.













Немає коментарів:

Дописати коментар